Polskie Towarzystwo Chitynowe ma ogromną przyjemność poinformować, iż czasopismo “Progress on Chemistry and Application of Chitin and its Derivatives” (PCACD) trzymało w roku 2023 pierwszy Impact Factor (IF = 0.6).

Ponadto, zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych czasopismo PCACD uzyskało 140 punktów.

PCACD Journal impact factorPunktacja czasopisma PCACD wynosi 140

INFORMACJA: WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW  

Informujemy, że Walne Zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Chitynowego odbędzie się dnia 27 września 2023 r. (środa) o godzinie 9:00 w Hotelu Orle (ul. Lazurowa 8) w Gdańsku (Wyspa Sobieszewska).

Polskie Towarzystwo Chitynowe ma przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w X edycji Konkursu o Nagrodę im. Prof. Henryka Struszczyka. Konkurs przeznaczony jest dla młodych naukowców (doktoranci, młodzi doktorzy do 36 roku życia) prowadzących badania związane z chityną i jej pochodnymi. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem.

Zgłoszenia do Konkursu oraz dokumenty wymienione w Regulaminie Konkursu proszę nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca 2023 r. drogą elektroniczną na adres: katarzyna.struszczyk@p.lodz.pl

Szanowni Państwo,

Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XXVIII Konferencji Polskiego Towarzystwa Chitynowego “NEW ASPECTS ON CHEMISTRY AND APPLICATION OF CHITIN AND ITS DERIVATIVES”.
Konferencja odbędzie się w Gdańsku, w dniach 25-27 września 2023 r.
Miejsce konferencji: Hotel Orle (www.orle.com.pl).
Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce: KLIK.

Komitet Organizacyjny

Polskie Towarzystwo Chitynowe objęło patronatem honorowym V Ogólnopolską Konferencję Naukową IMPLANTY 2023: Technologie, chemia i medycyna – w pogoni za implantem doskonałym, która odbędzie się w dniach 18-20.05.2023 roku w murach Politechniki Gdańskiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konferencji.

Zachęceni sukcesami ubiegłorocznych edycji mamy przyjemność zaprosić Państwa na V Ogólnopolską Konferencję Naukową IMPLANTY 2023: Technologie, chemia i medycyna – w pogoni za implantem doskonałym, której celem będzie przedstawienie obecnego stanu wiedzy, zrzeszenie grupy badaczy, lekarzy i przedsiębiorców oraz stworzenie forum do dyskusji nad współpracą i postępem w zakresie prac badawczo-rozwojowych w obszarze ortopedii, kardiochirurgii, inżynierii tkankowej, inżynierii twarzowo-szczękowej i stomatologicznej, biomechaniki oraz aparatury medycznej.
Tegoroczna edycja konferencji IMPLANTY jest organizowana przez Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita, który stanowią trzy trójmiejskie uczelnie tj. Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska i Gdański Uniwersytet Medyczny, oraz przez Koło Naukowe ‘Materiały w Medycynie’. Naszemu komitetowi naukowemu przewodniczyć będzie prof. dr hab. Sylwia Rodziewicz-Motowidło.
Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami z zakresu nowoczesnej implantologii zarówno podczas wygłaszanych wykładów plenarnych, komunikatów, jak i dyskusji w czasie sesji posterowych. Dodatkowo planowane jest przedstawienie aktualnej oferty firm z branży biomedycznej na specjalnych stanowiskach pokazowych.
Konferencja odbędzie się 18-20.05.2023 r. w murach Politechniki Gdańskiej w malowniczym mieście Gdańsku, słynącym nie tylko z dostępu do morza, ale obfitującym też w zabytki, muzea i ciekawą architekturę. Udział w konferencji będzie zatem dodatkową okazją do poznania naszej uczelni oraz zobaczenia atrakcji tego miasta

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej konferencji
https://faru.edu.pl/pl/konferencja-implanty

/Komitet Organizacyjny/

Zarząd Polskiego Towarzystwa Chitynowego składa Wszystkim Państwu życzenia
zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia.
Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy przy wigilijnym stole.
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz

spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.

INFORMACJA: WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW  

Informujemy, że Walne Zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Chitynowego odbędzie się dnia 23 września 2022 r. (piątek) o godzinie 9:00 w Hotel & Centrum Kongresowe IOR Instytut Ochrony Roślin Państwowy Instytut Badawczy (ul. Władysława Węgorka 20) w Poznaniu.

Polskie Towarzystwo Chitynowe ma przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w IX edycji Konkursu o Nagrodę im. Prof. Henryka Struszczyka. Konkurs przeznaczony jest dla młodych naukowców (doktoranci, młodzi doktorzy do 36 roku życia) prowadzących badania związane z chityną i jej pochodnymi. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem.

Zgłoszenia do Konkursu oraz dokumenty wymienione w Regulaminie Konkursu proszę nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca 2022 r. drogą elektroniczną na adres: katarzyna.struszczyk@p.lodz.pl

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, iż tegoroczna XXVII Konferencja Polskiego Towarzystwa Chitynowego “NEW ASPECTS ON CHEMISTRY AND APPLICATION OF CHITIN AND ITS DERIVATIVES” odbędzie się pod honorowym patronatem prof. dr. hab. inż. Teofila Jesionowskiego, Rektora Politechniki Poznańskiej. 

Szanowni Państwo,
Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XXVII Konferencji Polskiego Towarzystwa Chitynowego “NEW ASPECTS ON CHEMISTRY AND APPLICATION OF CHITIN AND ITS DERIVATIVES”.
Konferencja odbędzie się w Poznaniu, w dniach 21-23 września 2022 r.
Miejsce konferencji: Hotel & Centrum Kongresowe IOR (www.hotelior.pl).
Język konferencji – język angielski.

Rejestrację należy dokonywać poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny na stronie internetowej PTChit od dnia 1 maja 2022 do 30 czerwca 2022 r., podając dodatkowo tytuł i autorów prezentacji lub posteru oraz termin rezerwacji hotelu.
Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania streszczeń znajdą państwo pod adresem: Konferencja Poznań 2022

Opłata konferencyjna: 
Wysokość opłaty konferencyjnej 850 zł.
Opłata zniżkowa dla doktorantów, studentów i emerytów 650 zł.
Opłatę konferencyjną należy przesłać do dnia 30 czerwca 2022 r. na konto Towarzystwa:
PL42 1020 3408 0000 4502 01 42 9257 PKO BP S.A. 5 Oddział Łódź
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

Opłata konferencyjna pokrywa:
– materiały konferencyjne,
– wszystkie posiłki (obiady, kolacje),
– uroczystą kolację,
– wycieczkę konferencyjną.

Koszt nie obejmuje opłaty za hotel.
Opłata hotelowa:
Pokój 1-osobowy 180 pln/doba/ze śniadaniem
Pokój 2-osobowy 236 pln/doba/ze śniadaniem
Opłatę hotelową wnoszą Państwo w hotelu po zakończeniu pobytu.
UWAGA!!
Warunki rezerwacji hotelu:
Bezkosztowa anulacja rezerwacji hotelu do dnia 15.08.2022 r.

Rezerwację noclegów w Hotelu Centrum Kongresowego IOR dokonują Państwo przez Polskie Towarzystwo Chitynowe. Szczegółowe informacje o rezerwacji proszę podać w formularzu zgłoszeniowym.
Informację o udziale w konferencji osób towarzyszących prosimy przekazywać na adres: ptchit@lit.lukasiewicz.gov.pl (rezerwacja noclegu, posiłków, wycieczki itp.).

Polskie Towarzystwo Chitynowe objęło patronatem honorowym IV Ogólnopolską Konferencję Naukową IMPLANTY 2022: Inżynieria, medycyna i nauka – w pogoni za implantem doskonałym, która odbędzie się w dniach 27-28.05.2022 roku w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konferencji.

Zachęceni sukcesami ubiegłorocznych edycji mamy przyjemność zaprosić Państwa na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową IMPLANTY 2022: Inżynieria, medycyna i nauka – w pogoni za implantem doskonałym, której celem będzie przedstawienie obecnego stanu wiedzy, zrzeszenie grupy badaczy, lekarzy i przedsiębiorców oraz stworzenie forum do dyskusji nad współpracą i postępem w zakresie prac badawczo-rozwojowych w obszarze ortopedii, kardiochirurgii, inżynierii tkankowej, inżynierii twarzowo-szczękowej i stomatologicznej, biomechaniki oraz aparatury medycznej.
Konferencja odbędzie się w dniach 27-28.05.2022 roku w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej i jest organizowana przez Instytut Technologii Maszyn i Materiałów oraz Koło Naukowe Materiały w Medycynie. Przewodniczącym Komitetu Naukowego będzie prof. dr hab. inż. Andrzej Zieliński.
Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami z zakresu nowoczesnej implantologii zarówno podczas wygłaszanych wykładów plenarnych, komunikatów, jak i dyskusji w czasie sesji posterowych. Dodatkowo planowane jest przedstawienie aktualnej oferty firm z branży biomedycznej na specjalnych stanowiskach pokazowych.
Konferencja odbędzie się w murach Politechniki Gdańskiej w malowniczym mieście Gdańsku, słynącym nie tylko z dostępu do morza, ale obfitującym też w zabytki, muzea i ciekawą architekturę. Udział w konferencji będzie zatem dodatkową okazją do poznania naszej uczelni oraz zobaczenia atrakcji tego miasta.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej konferencji: 
https://wimio.pg.edu.pl/konferencja-implanty

/Komitet Organizacyjny/                                 

pl_PLPolish